KONST / Litografier / Färglitografi 9873469
*
nr 987 3469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), HC 3/20, motivet: 50x53
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 20:41:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 20:58:35
1
600 kr
19/10 20:24:08
2
350 kr
19/10 20:24:08
1
400 kr (Budbetjänt)
19/10 20:24:25
2
450 kr
19/10 20:24:25
1
500 kr (Budbetjänt)
19/10 20:24:58
2
600 kr
19/10 20:24:58
1
600 kr (Budbetjänt)
19/10 20:25:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:28
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 987 3469
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), HC 3/20, motivet: 50x53
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 20:58:35 | 1 | 600 kr |
19/10 20:24:08 | 2 | 350 kr |
19/10 20:24:08 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/10 20:24:25 | 2 | 450 kr |
19/10 20:24:25 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/10 20:24:58 | 2 | 600 kr |
19/10 20:24:58 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
19/10 20:25:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:28